Ворог не гребує нічим, навіть долями дітей

    Ювенальна поліція України б’є на сполох: росія використовує всі можливі засоби для дестабілізації ситуації, залучаючи до своєї підривної діяльності неповнолітніх. Підліткам пропонують легкі гроші за «просту роботу» — сфотографувати об’єкт, передати координати, залишити «мітку», зробити підпал авто чи релейних шаф. Натомість обіцяють суми, від яких навіть у дорослого запаморочиться в голові – тисячі доларів. Але нікому ці гроші не платять. Діти в силу свого віку можуть не усвідомлювати, що стають частиною злочинної мережі, яка ставить під загрозу життя людей. 14 березня Служба Безпеки України повідомила про розкриття найбільш резонансного за останній час теракту на Харківщині, під час якого рашисти підірвали власного 15-річного агента. Однак це сталося постфактум, коли дитина загинула. Підліток під виглядом курʼєра приніс вибухівку до військової частини. В результаті фігурант події та військовослужбовець, якому адресувалася “посилка”, загинули на місці.
    Як цьому протидіяти: освіта та обізнаність.
Освітяни, шкільні психологи, офіцери служби освітньої безпеки, ювенальні поліцейські систематично проводять зі школярами бесіди, години спілкування на ці теми. Попри все, маємо посилити профілактичні заходи для захисту дітей від вербування. І не обмежуватися лише репостами інформації на сторінках закладів у соцмережах.
   Але просимо й наших партнерів у вихованні. Батьки, будьте пильними!
Чи знаєте ви, чим займається ваша дитина у вільний час?
З ким вона спілкується в соцмережах?
Які Telegram-канали читає?
Чи не отримує вона підозрілих «пропозицій підзаробити»?
    Задумались? Поговоріть відверто і довірливо. Пояснюйте дітям небезпеку, навчайте їх критично ставитися до будь-яких «легких грошей» в Інтернеті та до яких наслідків може призвести «легка нажива».
   На жаль, ми щодня бачимо, як підступно діє ворог, використовуючи молодь, яка прагне самостійності та не завжди розуміє наслідки своїх дій. Але відповідальність за такі вчинки – реальна і серйозна. А в умовах війни вона може стати ще й смертельною небезпекою.
   До речі, днями на Нетфліксі вийшов міні- серіал “Юнацтво” (Adolescence), де 13-рінчого підлітка звинувачують у вбивстві однокласниці. За декілька днів після виходу, а саме з 13 березня, він здобув популярність у всьому світі. На багатьох українських інфоресурсах батькам підлітків радять його переглянути, щоб більше зрозуміти свою дитину. Але попереджаємо він не для людей з вразливою психікою, тому на ваш розсуд: можете подивитися, якщо є бажання і сили. І якщо вам вдасться додивитись цей фільм до кінця, поспілкуйтесь з своїми дітьми ! Якщо ви не дивились цей фільм, все одно поспілкуйтесь зі своїми дітьми! Батьки, знайдіть час на власних дітей!
    І насамкінець кілька порад для батьків від відомої психологині:
 – Слухайте вашого підлітка.
Часто батьки йдуть до підлітка самі вже з готовою інформаційною “повісткою”, як такий собі ходячий диктор телебачення. Змініть цю тактику: нехай підліток прийде до вас і розповідає вам все, що у нього на думці. Ви будете здивовані і тим, що саме його непокоїть і цікавить, і тим, як він транслює і сприймає певні новини і події.
Зробіть дім територією безпечних розмов.
Підліток не йде до вас з розмовами? Дайте йому зрозуміти, що дім, оцей ваш маленький “острів” – це безпечне середовище, і тут тебе вислухають, спробують зрозуміти, не будуть судити. Як варіант – самі розкрийтеся. Поділіться переживанням, попросіть поради, говоріть відверто і невимушено, як з другом.
  Ваше кредо зараз – це баланс любові, довіри і здорового занепокоєння.
У разі якщо ваші діти потрапили в небезпечну ситуацію – негайно звертайтеся до поліції за номером 102 або заповнюйте форму  на сайті кіберполіції: https://ticket.cyberpolice.gov.ua
 
 
 
Джерело: офіційна сторінка Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації в соціальній мережі Фейсбук