ПОРАДИ БАТЬКАМ ПЕРЕД НОВИМ НАВЧАЛЬНИМ РОКОМ 

Якби ми не хотіли затримати літечко, час готуватися до школи. Після літніх канікул завжди важко повертатися до навчання. І це стосується абсолютно всіх учасників освітнього процесу. В реаліях сьогодення з’являється значно більше пунктів, про які треба подбати. Ми зібрали кілька важливих порад психологів, які допоможуть вам максимально ефективно розпочати новий шкільний рік. 
 
🖍️За умови, якщо ви обрали для своєї дитини очне навчання, ми поважаємо ваш вибір. Не варто комусь щось пояснювати чи виправдовуватися. Поки дитина перебуватиме в школі, за неї несуть відповідальність класний керівник/вчитель і директор закладу. Всі сигнали сповіщень, алгоритми дій під час повітряної тривоги будуть відомі дітям. Спокійно, без надмірної емоційності, поясніть їм, що не слід панікувати і варто уважно слухати вчителів у разі надзвичайної ситуації, по можливості бути з батьками на зв’язку. Наголосіть, що у школі створено безпечний простір і ви самі в цьому переконалися. Обговоріть маршрут руху до школи та найближчого укриття. Часто діти надмірно хвилюються за свої особисті речі (аби мама не сварила). Розкажіть сину/донечці, що життя важливіше за будь-який зошит чи ручку. В укриття треба йти максимально швидко, залишивши все на парті. 
 
🖍️Якщо ви обрали для своєї дитини формат навчання з використанням дистанційних технологій – ми поважаємо ваш вибір. Поясніть дитині, що турбуєтесь про її безпеку. Облаштуйте їй комфортне робоче місце вдома, або там, де ви тимчасово перебуваєте. Допомагайте у навчанні, цікавтеся вивченим так само, як і емоційним станом. Донесіть цінність. Онлайн-уроки такі самі, як і в школі. Вони потребують уваги та наполегливості у виконанні завдань.
 
🖍️Комп’ютерна гігієна та кібербезпека. Поясніть, яку загрозу несуть сумнівні інтернет-посилання. І чого не варто робити у соцмережах. 
 
🖍️Проговоріть з дитиною, що кожен із нас зараз працює на перемогу. Їхнє завдання – здобувати знання. Підкресліть, що важливі саме знання, а не оцінки. І так, вона має право на помилку. Пам’ятайте, ніяка кількість «дванадцяток» не може бути важливішою за щастя вашої дитини. 
 
🖍️Якщо ваша дитина – першокласник, переходить до 5 класу чи йде до нової школи у зв’язку з різними причинами, в тому числі переїздом з небезпечних територій, допоможіть їй з адаптацією. Навчіть дитину не приховувати від вас своїх проблемам, переживань тощо. Діліться життєвою мудрістю, як ви особисто, або ваші знайомі, долали подібні етапи/ситуації. Під час адаптаційного періоду не потрібно пред’являти дитині завищені вимоги. 
 
🖍️Потурбуйтеся, аби ваша дитина дотримувалася режиму дня (час вже в нього входити), правильно харчувалася та бувала на свіжому повітрі. Завжди будьте уважними до стану здоров’я дитини. За найменших симптомів нездужання – залиште вдома, зверніться до лікаря. Не відпускайте до школи з температурою. Ніяка контрольна чи нова тема не важливіші за самопочуття вашої кровинки. Все можна надолужити, окрім втраченого здоров’я. 
 
🖍️У кожної сім’ї є свої правила. Обговоріть з дитиною те, скільки у неї тепер буде часу на комп’ютерні ігри, інтернет, прогулянки з друзями. Спробуйте домовитися таким чином, щоб було комфортно всім членам родини. 
 
🖍️Підтримайте свого школяра в його бажанні досягти успіху. У кожному виконаному завданні обов’язково знайдіть те, за що можна було б його похвалити. Пам’ятайте, що похвала та емоційна підтримка («Молодець!», «Ти так добре впорався!», «Я тобою пишаюся!») здатні помітно підвищити інтелектуальні досягнення. 
 
🖍️Якщо вас щось турбує в поведінці дитини, її досягненнях у навчанні, зверніться за порадою і консультацією до класного керівника або шкільного психолога. 
 
🖍️Зараз ми всі переживаємо нелегкі часи. Але ваша емоційна, фізична втома ніяк не повинні позначитися на стосунках з дітьми. Поважайте думку дитини, не знецінюйте її; вибачайтеся перед дитиною, якщо були неправі. Сподіваємося, ви не забуватимете частіше говорити сину/доньці, як сильно ви його/її любите. І обов’язково заплануйте разом, що зробите в першу чергу після нашої Перемоги. 
 
Успішних шкільних років!🤝