.
8 грудня 2023 року Відділ освіти та молодіжної політики Кілійської міської ради, сумісно з Кілійським інклюзивно-ресурсним центром Кілійської міської ради, провів розширену нараду щодо організації інклюзивного навчання в закладах освіти громади та секторальної взаємодії усіх установ, які, згідно законодавства, працюють у зазначеній сфері.
На нараді, яка проходила під головуванням першого заступника голови Кілійської міської ради Гац Ольги, були присутні адміністрації та педагогічні працівники закладів освіти, директор та колектив інклюзивно-ресурсного центру, представники органів охорони здоров’я, корекційні педагоги, практичні психологи, медичний директор ДЗ «Український медичний Центр реабілітації матері та дитини МОЗ України», а саме головне – батьки дітей з особливими освітніми потребами.
Під час підготовки до проведення наради було проведено анонімне анкетування серед батьків дітей з особливими освітніми потребами.
Зазначене опитування дозволило виявити сильні та слабкі сторони в організації інклюзивної освіти та взаємодії з батьками.
Директор Кілійського інклюзивно-ресурсного центра, Людмила Харько, провела грунтовний аналіз роботи команд психолого-педагогічного супроводу та професійно визначила здобутки, позитивний досвід та проблеми у їх роботі.
Заступник директора з виховної роботи Опорного закладу освіти Кілійський заклад загальної середньої освіти №4 Ірина Гросу поділилася досвідом організації інклюзивної освіти та навела приклади професійної роботи команди психолого-педагогічного супроводу, та результатів корекційної роботи у закладі освіти. Неймовірно приємно було чути, що за підсумками роботи з дітьми, які мали потребу у інклюзії, деякі з дітей змогли вийти на загальний освітній рівень та вже не потребують освітніх послуг з інклюзивного навчання.
Медичний директор ДЗ «Український медичний Центр реабілітації матері та дитини МОЗ України» Владислав Фролов, за допомогою онлайн зв’язку, проінформував присутніх батьків про можливість отримати безкоштовні реабілітаційні послуги для дітей та батьків у зазначеному Центрі.
Представник органу охорони здоров’я, Валентина Гребеля, розповіла про медичний супровід та необхідність раннього втручання для дітей, які мають потребу у корекції.
Практичний психолог Людмила Новікова, яка є фахівцем високого рівня, розповіла про алгоритм дій під час виявлення ознак тривожного стану у дітей, які можуть бути спричинені негараздами у родині, та розповіла про важливість батьківської уваги до своїх дітей. Людмила Новікова неймовірно цікаво побудувала свою доповідь, використовуючи наочні приклади, які не залишили байдужими присутніх.
Підсумки наради підвела Ольга Гац, яка відмітила змістовність заходу та висловила побажання щоб подібні зустрічі, за участю батьків, проводилися не менше двох разів на рік.
За наслідками наради вирішено:
– взяти до уваги та використовувати позитивний досвід щодо організації інклюзивного навчання та роботи команд психолого-педагогічного супроводу у закладах освіти громади;
– інформувати батьківську громадськість про можливість безкоштовної реабілітації для дітей та батьків;
– продовжити роботу щодо анкетування батьків дітей з особливими освітніми потребами для покращення взаємодії між учасниками освітнього процесу;
– проводити розширену нараду щодо організації інклюзивного навчання двічі на рік.
Ми – різні, але ми – рівні!