Майстер – клас як форма поширення інноваційних ідей шкільного бібліотекаря

     Відповідно до плану роботи методичного кабінету відділу освіти та молодіжної політики Кілійської міської ради  12 квітня  2019 року  на базі Кілійського ЗЗСО І-ІІІст.№3 – ліцей  (директор Сорока Н.М.) відбулося  засідання територіальної школи бібліотечної майстерності  з проблеми «Майстер – клас як форма поширення інноваційних ідей шкільного бібліотекаря» (керівник   ШБМ Загрійчук М.В., бібліотекар Кілійського ЗЗСО І-ІІІст. №3 – ліцей).

     У засіданні школи бібліотечної майстерності взяли участь бібліотекарі  закладів загальної середньої освіти  Кілійської міської ради.

     Мета засідання школи бібліотечної майстерності –   ознайомлення бібліотекарів   з сучасною формою  обміну досвідом –  майстер – класом.

     У теоретичній частині засідання учасникам були запропоновані для обговорення наступні  питання:

  • Про майстер – клас як форму поширення інноваційних ідей шкільного бібліотекаря;
  • Проведення заходів щодо популяризації літератури з питань  розвитку творчих здібностей учнів серед вчителів та батьків;
  • Спільна робота педагогічного колективу та бібліотекаря з виховання творчої особистості учнів.

     Учителем  початкових класів Карастойкою Мариною  Вікторівною, учителем англійської мови Череньовим Юрієм Володимировичем та   бібліотекарем  Максименко Наталією Вікторівною Кілійського ЗЗСО І-ІІІст. №3 – ліцей  з учнями 4 класу було проведено практичну частину засідання: майстер – клас  –  інтегрований  урок «Великодній дзвін з усіх сторін».

     Учні  були ознайомлені  з  традиціями та звичаями  святкування Великодня не лише в України, а і в Сполучених Штатах Америки. Наталя Вікторівна зазначила, що Великдень, Пасха, Христове Воскресіння – це найбільше свято в житті православної людини. Людство відзначає цей день уже тисячі років. Це свято завжди святкується навесні. Саме тоді вся природа оживає, зима відступає, а на зміну приходить тепла весна. Основна ознака  Великодня — писанка, яка в своїй символіці поєднала давнину дохристиянських часів, наше сьогодення і віру у вічність. Тому, готуючись в часі Великого посту до гідної зустрічі Пасхи, українці пишуть писанки, крашанки,  вишивають рушники і серветки, якими згодом покривають великодні кошики. Чому саме яйце є символом Великодня? Фарбування яєць, за церковним повір’ям, пов’язане з Марією Магдалиною, яка прийшла до імператора Тиберія і піднесла йому в дар червоне яйце. При цьому вона сказала йому: «Христос Воскрес». Яйце символізувало зародження нового життя, а червоний колір, відповідно, кров Ісуса. Зараз яйця фарбують не тільки в червоний колір, використовуються практично всі кольори веселки. Крім того, на них наносять орнамент, такі яйця називають писанками.

     Страстного тижня господині печуть особливий хліб — паску — на згадку про Христові слова: «Я є Хліб життя». Ці паски є найбільшою окрасою і основною поживою великоднього столу.

     Юрій Володимирович розповів учням англійською мовою про особливості святкування Великодня в Америці. Учні демонстрували вірші, показували сценки на пасхальну тематику. Завершено захід було приготуванням та розмальовуванням учнями крашанок.

     Також бібліотекарям закладів загальної середньої освіти  Кілійської міської ради було представлено музичну виставу «Кошкин дом», підготовлену учнями 4-х класів та вчителем початкових класів Сидоровою Ларисою Яковлевою.

     Відділ освіти та молодіжної політики Кілійської міської ради (начальник Мергут С.І.) складає подяку адміністрації  Кілійського ЗЗСО І-ІІІст.№3 – ліцей (директор Сорока Н.М.) за сприяння щодо проведення засідання територіальної школи бібліотечної майстерності; Загрійчук М.В. та Максименко Н.В., бібліотекарям , Карастойці М.В., Содоровій Л.Я.,  учителям початкових класів та Череньову Ю.В., учителю англійської мови Кілійського ЗЗСО  І-ІІІст.№3 – ліцей  за  активну участь та ефективність у його проведені.